יום חמישי, 24 במרץ 2016

משלוחי מנות מקופסאות שימורים

בנערותי וגם בהמשך לא אהבתי חגים, ובמיוחד לא אהבתי את פורים. הצפייה להתמלא פתאום בצחוק, שמחה וקלות ראש, הייתה מכניסה אותי מיד לדיכאון.למזלי מאז שיש לי משפחה משלי, ואני מוכרחה להתעסק עם הצדדים 'הטכניים' של החג, אני משוחררת מהצורך בחיפוש אחר 'רגשות חגיגיים'. אני יכולה להשקיע את עצמי בעיסוק המרפא של בישולים, סידורים, ארגון תחפושות והכנת משלוחי מנות (ובכל שנה אני משקיעה הכי הרבה, במה שמסב לי את ההנאה הגדולה ביותר באותה תקופה, לפי החשק...). ולפעמים בתוך כל הסחת הדעת הזו, ועם שמחת הילדים מהחג, מתחילה להתגנב בי מאליה הרגשת החג ההיא שתמיד חיפשתי...השנה היו משלוחי המנות - שֵם כיסוי להנאה הסקראפית החדשה שלי. 
בחרתי לי כמה ליצנים אדיבים, בעלי ניחוח וינטג' מפינטרסט, והתחלתי לשחק בעיטוף קופסאות שימורים.
הראשונה ניסתה להתחפש בסגנון וינטג'י מובהק.
מצאתי שהסגנון הזה קשה לי מאוד, בגלל עומס האלמנטים שאמורים להשתלב בהרמוניה מושלמת יחד. מה גם שבתור מתחילה, אין לי מספיק חומרי גלם מתאימים. משום מה, למרות המגבלות הללו אני ממש נמשכת ליצור בסגנון הזה, יש משהו קסום ביצירת התפאורה הרומנטית המאפיינת אותו. מעין בריאה של עולם קטן ואחר מהיומיום שלי.אחר כך נולדה גם הסדרה הזו, שהיא קלילה יותר, ופחות מסובכת ליצירה. במקרה הזה השלם יפה יותר מחלקיו. אבל אין ספק שהרווחתי הרבה שעות הנאה בהכנה שלהם! בפורים כל מיני אנשים יקבלו את הקופסאות האלה בתוך בליל משלוחי המנות שיפקדו את ביתם. אולי יקדישו להן רגע של מבט, ואולי ירוצו מיד לחלק משלוחים בעצמם... מה שהופך את כל ההשקעה לממש לא מוצדקת. 

בכלל, קחי לך כלל – במשלוחי מנות צריך למצוא את הרעיון שמפיק במינימום השקעה מקסימום תוצאה! אז אם הגעת לכאן כדי למצוא רעיון למשלוח מנות משלך – ברחי על נפשך, ולכי לחפש רעיון שפוי במקום אחר... 


אם בכל זאת בא לך להכין משלוח מנות דומה, יש כמה התאמות קלות שאפשר לעשות כדי להפוך את הרעיון לבר ביצוע. ראשית כדאי לבחור דגם אחד ולחזור עליו בכל המשלוחים, כך אפשר להכין הכל בסרט נע. 
אחרי שבחרת דגם את יכולה להתפנות לטפל בקצוות החדים של קופסת השימורים. אני השתמשתי בפותחן קופסאות מיוחד שמוריד גם את הקצוות הללו.
כדאי לך לצפות את הקופסאות בנייר ולא לצבוע אותן, משום שהצביעה אורכת זמן רב יותר (כמה שכבות, והמתנה לייבוש). ממליצה להשתמש בניירות 12*12 אינץ' או 4
A, כך תוכלי להסתפק בחתיכה אחת שתקיף את כל הקופסא. לי היו ניירות קטנים ונאלצתי להשתמש בשתי חתיכות להיקף, מראה החיבור בין החתיכות פוגע ביופי והניקיון של העטיפה.
אם בכל זאת את בוחרת לצבוע, השתמשי בצבע ספריי, לעבודה מהירה יותר. כדאי גם למרוח קודם חומר מקשר (ג'סו למשל), כדי לשפר את התפיסה של הצבע ולהסוות את הציורים על הקופסא.

אני אוהבת את הגודל של קופסאות השימורים למשלוחי מנות - קטן ואיכותי, ומאפשר להכניס כמה ממתקים טעימים, בלי לדחוף שטויות ירודות רק בשביל לתפוס נפח... תוכלי למצוא בפינטרסט מליון תמונות השראה של קופסאות מקושטות. בהצלחה!  

מקור תמונות הליצנים - 
פרצופים מכאן.
ילדים מכאן. (נעלם לי הקישור - אעדכן כשאמצא).

מאחלת לנו שמחה שבאה מאליה, בפורים ובכלל...
שרה.


אין תגובות:

פרסום תגובה