יום חמישי, 8 במרץ 2018

קערת ליל סדר מקופסאות טונה - הדרכה בתמונות


נכון. ההדרכה הזו משנה עברה, וכבר פרסמתי בשנה שעברה את התמונות של הקערה המוכנה, וקישור להדרכה, אבל עוד לא העליתי את ההדרכה עצמה לבלוג, וממש בא לי להביא אותה הביתה, אז הנה היא כאן:

אבל רגע אחד לפני, אסביר למי שתהתה עד כמה הקערה הזאת פרקטית, ואם אפשר בכלל להשתמש בה: הנחתי על הקערה קעריות חד"פ קטנות שקופות, ובתוכן שמתי את הסימנים, כך שהקערה עצמה לא התלכלכה ונשמרה יפה ונקייה לשימוש נוסף.
אבל אם יתמזל מזלי ומישהו ישפוך השנה את כוס היין הרביעית שלו על הקערה...
בקיצור, הייתי מגדירה אותה כקערה לשימוש חד-רב פעמי.

ועוד הערה אחת – בהדרכה עשיתי שימוש בחומרים של מיקס מדיה שאין לכל אחת בבית, אבל אין צורך להיבהל - למי שאין – יש עוד מיליון דרכים אחרות לאלתר על הרעיון הזה, למשל לצבוע הכל בצבע ספריי ולקשט בניירות ובקישוטים אחרים שיש לכן בבית. סומכת על היצירתיות שלכן!    

ועכשיו נתחיל:

בשלב הראשון הורדתי את השוליים החדים של שש קופסאות טונה, בעזרת פותחן המיועד לכך.


לאחר מכן, בעזרת צלחת גדולה, שרטטתי על קרטון (צ'פבורד) עיגול בקוטר של כמעט 11 אינץ'. את העיגול המשורטט גזרתי בעזרת מספרים חזקות.
על עיגול הקרטון הדבקתי, בעזרת דבק חם, את קופסאות הטונה, לפי הסדר בו אנחנו נוהגים לסדר את קערת ליל-הסדר אצלנו בבית (יש דרכים שונות לסדר את הקערה, לפי הנוסחים השונים).


כיסיתי את הקרטון ואת קופסאות הטונה (להלן: הקערה) בשכבה של ג'סו לבן.
לאחר ייבוש מרחתי עוד שכבות ג'סו עד לכיסוי מושלם של הקערה (ארבע שכבות בסה"כ).


הדבקתי סרטי תחרה ואפליקציות תחרה, על שולי הקרטון, ועל קופסאות הטונה בהיקף החיצוני שלהן. בנוסף, הדבקתי פרחים שהכנתי ממגבונים יבשים שנשארו לי על שולחן העבודה. 


צבעתי את הקערה עם מיסטים בגוונים המתאימים לשולחן ליל הסדר שלנו.


חתכתי מדפים מדוגמים, שישה עיגולי נייר בקוטר – 3.25 אינץ', והדבקתי אותם עם ג'ל מדיום לתחתית קופסאות הטונה.


לקחתי כמה פרפרים שהכנתי בעבר (בתבניות סיליקון (מולדים) עם חמר-קל), וצבעתי אותם בדיו-דיסטרס.


ציפיתי באבקת הבלטה מוזהבת (אמבוסינג), עיטור צ'יפבורד קנוי, ואותיות שחתכתי (במכשיר חיתוך, אבל אפשר בהחלט להדפיס אותיות במדפסת ולהשתמש בהן כשבלונה).
כדי לקבל כיסוי יפה לאותיות חזרתי על הפעולה כמה פעמים.


מיקמתי והדבקתי את האלמנטים על הקערה (פרחים, פרפרים ומסגרות מחמר-קל, פיסות של תחבושת גאזה ופיסות של עיטור הצ'יפבורד).השפרצתי על הקערה גסו' מדולל במים, בעזרת מכחול דק.


לבסוף, הדבקתי בהתרגשות רבה את הכיתוב 'פסח' במרכז הקערה.

סוף.


אין תגובות:

פרסום תגובה